Wynajmem mikrobusa, busa czy autokaru to świetny sposób na podróżowanie w przypadku większej ilości osób do tego samego miejsca. Takie rozwiązanie polecane jest szczególnie w przypadku zorganizowanych imprez, takich jak komunie, wesela czy chrzciny. To także wielkie ułatwienie dla organizatorów firmowych wyjazdów integracyjnych oraz konferencji. Od jakiegoś czasu busy wiodą także prym w transporcie międzynarodowym, będąc atrakcyjną alternatywą dla transportu lotniczego czy osobowego.

Wygoda i minimum formalności

Korzystając z usług firmy wynajmującej busy oraz autokary z doświadczonym kierowcą zapewniamy sobie także wygodne warunki współpracy. W takim wariancie większość formalności, jeśli nie wszystkie, będzie spoczywała właśnie na kierowcy. Osoba lub osoby, które zdecydują się na podobne rozwiązanie, chwalą je sobie m.in. ze względu na ograniczone do minimum formalności. W trasie większość obowiązków również będzie spoczywała na kierowcy. To także kierujący pojazdem będzie musiał reagować w razie przedłużającego się przestoju na drodze bądź innych niespodziewanych wypadków.

Kierowca busa może także pełnić rolę swoistego opiekuna przewożonej grupy. Jeśli po drodze zaplanowany będzie np. posiłek, to właśnie on uiści za niego opłatę, a następnie doliczy kwotę wydaną na jedzenie do faktury, która zostanie wystawiona wraz z wygaśnięciem umowy wynajmu pojazdu.

Uwaga na regulamin!

Wynajem busa z kierowcą warto jednak skrupulatnie rozważyć. Przed złożeniem podpisów pod umową warto dopytać o dokładną liczbę miejsc w aucie, ilość miejsca na bagaże i dodatkowe wyposażenie pojazdu. Szczególnie w sytuacji, w której mamy do czynienia z większą ilością miejsc, upewnijmy się także, czy kierowca posiada odpowiednie uprawnienia do kierowania pojazdem poświadczone dokumentem. Dokładnie prześledźmy też zapisy umowy – każda wypożyczalnia busów oraz samochodów posiada własne regulaminy, w tym wytyczne oraz obostrzenia, za przekroczenie których mogą być naliczane dodatkowe opłaty lub kary np. za przekroczenie limitu przejechanych kilometrów.