Przewozy do Auschwitz

Mimo, że od II Wojny Światowej minęło już wiele lat, pamiątki po jej makabrycznych wydarzeniach wciąż budzą wiele emocji. Najlepszych przykładem jest Auschwitz-Birkenau – jeden z nielicznych zachowanych obozów koncentracyjnych, w którym według szacunków w trakcie okupacji straciło życie około 1,5 miliona ludzi, głównie polskich Żydów, ale również jeńców wojennych oraz przedstawicieli mniejszości romskiej. Słuchając opowieści osób, które przeżyły pobyt w tym miejscu, trudno jest uwierzyć w okrucieństwo, do jakiego zdolni byli ludzie.

Obecnie na terenie byłego obozu znajduje się Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, które według prowadzonych przez Ministerstwo Kultury statystyk odwiedzane jest rocznie przez ponad milion turystów rocznie, z czego połowę stanowią cudzoziemcy. Jest to najczęściej odwiedzane miejsce pamięci zarówno w Polsce jak i całej Europie. Zobaczyć można w nim zarówno autentyczne, zachowane elementy wyposażenia jak i wystawy poświęcone ofiarom, w tym należące do nich przedmioty osobiste, listy a nawet obcinane więźniom obozu włosy. Oprócz stałych wystaw, Muzeum prowadzi również ekspozycje czasowe, a także instalacje narodowe, których fundatorami są państwa upamiętniające swoich zmarłych w obozie obywateli.

W naszej firmie doskonale zdajemy sobie sprawę, jak istotnym punktem w historii naszego kraju jest obóz Auschwitz-Birkenau, dlatego wyjazdy do muzeum w Oświęcimiu stanowią istotny punkt naszej oferty. W planowaniu wycieczki jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i realizowanie niestandardowych potrzeb. Zadbamy o to, aby podróż przebiegła nie tylko bezpiecznie, ale również w przyjemnej atmosferze i ze wszystkimi niezbędnymi wygodami.

W celu rezerwacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego podanego na naszej stronie internetowej. Jesteśmy pewni, że wyjazd do Auschwitz będzie dla Państwa niezwykle ważnym i emocjonalnym przeżyciem, dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy być jego częścią.