Podczas przygotowywania się do podróży busem pojawia kluczowe pytanie – co ze sobą zabrać? Kompletując bagaż na drogę warto zaopatrzyć się w kilka rzeczy, które na trasie często okazują się niezastąpione.

Akcesoria higieniczne

W trakcie pokonywania długich tras, często decydujemy się na spożywanie posiłków w trakcie jazdy. Chcąc zwiększyć komfort jedzenia, podręczny bagaż powinien być wyposażony w akcesoria umożliwiające zachowanie czystości. Fundamentalne stają się butelka z niegazowaną wodą, płyn antybakteryjny do rąk oraz papierowe ręczniki lub nawilżane chusteczki higieniczne. Dzięki tym przyborom podróżowanie busem staje się jeszcze bardziej komfortowe. Czyste ręce pozwolą po posiłku wyciągnąć ulubioną książkę lub zrelaksować się w wygodnym fotelu busa bez ryzyka zostawienia tłustych i nieprzyjemnych plam.

Jedzenie

Jeśli już wspomniane zostało spożywanie posiłków, należy pamiętać, aby jedzenie, które ze sobą zabieramy było lekkostrawne. Podczas jazdy busem kierowca nie zawsze ma możliwość zatrzymania się w celu skorzystania z toalety. Najlepsze w tym przypadku będą kanapki z chudą wędliną lub serem, a także jabłka lub banany.

Przybory umilające jazdę

Kilkugodzinne podróżowanie, w którymś momencie może stać się nużące. Chcąc umilić sobie ten czas warto zaopatrzyć się w coś, co pozwoli zająć myśli. Nowa książka lub dobrze znana lektura zawsze jest fenomenalnym rozwiązaniem. Podczas śledzenia przygód swoich ulubionych postaci, kierowca busa jakby niezauważalnie pokonuje kolejne kilometry. Oczywiście warto również przygotować sprzęt elektroniczny, taki jak telefon, czy tablet. Należy jednak pamiętać, aby uzupełnić swój bagaż o ładowarkę samochodową. Słuchanie muzyki przez słuchawki lub oglądanie filmu w trakcie podróżowania to jeden z najlepszych sposobów na pokonywania długich tras.

Dodatkowo polecamy nabyć mapę lub przewodnik miasta, do którego zmierzamy. Czas w trakcie podróży zostanie spożytkowany na zapoznanie się z miejscowością, znajdującymi się w niej restauracjami, zabytkami oraz pozostałymi miejscami wartymi odwiedzenia.